Вівторок, 19.03.2024, 05:11
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика
лічильник
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія куреня

Історія 59-го куреня ім. С. Ленкавського

 

 Курінь імені Степана Ленкавського створився у Івано-Франківську в 1995 році з ініціативи тоді ще старшопластуна Василя Іваночка (відомий ще як друг „Кубик”), котрий був одним з відновлювачів Пласту на Івано-Франківщині. До ініціативи друга Василя долучилися його вихованці з самостійного гуртка „Нічні волоцюги”. Патроном куреня став один з ідеологів українського націоналізму, провідник ОУН - Степан Ленкавський. До цього розглядалось кілька варіантів на „посаду” патрона, але все ж після довгих дискусій Василя Іваночка з побратимом Олександром Сичем було відібрано саме Ленкавського. Вважалось що це саме та особистість, про котру починали несправедливо забувати. Саме тому виникло бажання не втратити це, нагадати молодшому поколінню про діячів, котрі були далеко не пересічними в українській історії. Ще вагомим фактом у виборі стало географічне місце народження політичного діяча - Ленкавський є уроджинцем одного з приміських сіл Івано-Франківська, тобто посуті земляком для юнацтва. 

 

 Одразу розпочалась робота. Першими виховниками в курені стали ст. пл. Роман Онуфріїв „Голубець” та ст. пл. Петро Гавриш „Налисник”. Перший створив гурток під назвою „Грізлі”, другий „Едельвейс”. Зв’язковим зрозуміло ж став – Іваночко. Оіфіційне число реєстрації куреня, та надання йому номерації є 28 листопада 1998 року.

 

Через курінь пройшло безліч юнаків, котрих життя закинуло в різні куточки не тільки України, але й і світу. Ленкавці постійно були активними в житті станиці, брали участь у всіх заходах не тільки на рівні Франківського Пласту, але й і краю. Варто згадати участь і перемоги у „Орликіадах”, „Спартакіадах”, першунство у крайових таборах.

 

 Слід згадати про гуртки котрі були в курені, а це: „Нечуй-вітри” (виховник ст. пл. Петро Гавриш, ЧоК), „Дикобрази” (виховник ст. пл. скоб Ігор Шевчук, ОЗО), „Громовержці” (виховник ст. пл. Олег Менів, ЛЧ), „Алігатори” (виховник ст. пл. Андрій Лісконог),                         „Довгопяти” (виховник ст. пл. Тарас Зень, ЧоК), „Ягуари” (виховник ст. пл. Віктор Мухін, ЧоК), „Далматинці” (виховник ст. пл. скоб Микола Яриновський, ЧоК)

 

Достатньо розвинуті символіка і традиції в курені.

 

СИМВОЛОМ КУРЕНЯ є зображення обличчя Прометея з променями, яке несе світло та тепло.

 

ГАСЛО КУРЕНЯ: «Змагатимеш до поширення сили, слави, багатства й простору Української Держави!» - 10 заповідь українського націоналіста, написана С. Ленкавським.

 

ГІМНОМ КУРЕНЯ є пісня „Марш юнацтва ОУН”(можуть бути інші назви, зокрема: „Чуєш сурми, грають” або „Націоналісти”). Ця маршова композиція постала ще в часі польської окупації, співали її і в УПА. Сьогодні її співають і пластуни 59-го куреня.

 

КОЛЬОРИ КУРІННОЇ ХУСТКИ:

  • БЛАКИТНИЙ ФОН означає колір неба який об’єднує всіх на землі, під котрим ходять всі пластуни.

  • ЧОРНА СМУЖКА водночас символізує як і колір ведмедів «Грізлі» (саме так називався один з перших гуртків в курені) так і барву української землі.

  • БІЛА СМУЖКА  водночас символізує як і колір «Едельвейсу» (так називався один з гуртків з якого творився курінь) так і чистоту пластуна, чистоту його думок, вчинків і дій.

 

КУРІННЕ ПРИВІТАННЯ: СКОБ! Слава Україні!